pondelok 1. decembra 2014

Online webinár - Ako sa učiť jazyk jednoduchšie

V nedeľu 30.11.2014 sme odvysielali prvý on-line webinár. Rozoberali sme, presnejšie náš dlhoročný kolega a lektor Viliam Rigo, ako sa učiť cudzí jazyk jednoduchšie a dosahovať lepšie výsledky. Taktiež hovoril o najčastejších chybách, ktoré ľudia v anglickej konverzácii robia. Celý záznam si môžete pozrieť nižšie. Najzaujímavejšie momenty Vám prinášame na tejto stránke.14 basic mistakes to avoid  

1. Pozri! Prší! 

a) Look – it rains.
b) Look – it`s raining.2. Často tu prší. 

a) It often rains here.
b) It`s often raining here.

3. Zavolám ti, keď prídem.

a) I`ll call you when I arrive.
b) I`ll call you when I will arrive.

4. Neverím mu. 

a) I am not believing him.
b) I don`t believe him

Ďalšie najčastejšie chyby nájdete vo videu ako aj správne odpovede.   


How to learn English

Angličtina je divný jazyk


Niekedy nájdete v angličtine vzory, podľa ktorých je jednoduché zapamätať si, prečo to tak je, inokedy to zase nedáva vôbec zmysel. Napríklad pri výslovnosti... Minulý čas od read (ríd) je read (red), alebo množné číslo od mouse je mice, ale od house je houses. Hovorí sa, že každé pravidlo má výnimku. V angličtine má každé pravidlo 100 výnimiek. Takže namiesto toho, aby ste tam hľadali logiku, radšej si to iba zapamätajte a nezaoberajte sa tým.  

Učte sa do hĺbky


Je super, že chodíte na kurz aspoň 2x do týždňa, ale na to, aby ste spravili naozaj rýchly pokrok, musíte sa do angličtiny „ponoriť“. Trénujte aspoň pár minút každý deň. Je veľa spôsobov ako. Nemusíte sa učiť iba to, čo preberáte na hodinách. Skúste čítať (nie učebnice!), počúvajte a hlavne sa snažte rozprávať (aj keď len sami so sebou)!  

Neprekladajte od slova do slova 


Skúste začať myslieť v angličtine. Tak napríklad chcete povedať slovo „apple“... Teraz ste si ho pravdepodobne preložili do slovenčiny. Namiesto toho si ho radšej skúste predstaviť a povedať. Všetky slová si skúste predstaviť a potom ich iba povedať. Veď nie všetko sa dá preložiť od slova do slova do angličtiny. Predstavivosť hrá veľmi dôležitú úlohu v „speaking English“. Dokáže Vám pomôcť aj pri zlepšení gramatiky. Napríklad priebehové časy.

Ďalšie rady a tipy nájdete vo videu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára