pondelok 4. augusta 2014

Predsudky

Táto stránka je venovaná predsudkom , s ktorými sa stretávame u našich zákazníkov. Sú však bežné a veľmi rozšírené aj medzi ľuďmi vôbec. Každý z nás, či si to už chce alebo nechce priznať, má nejaké predsudky. Nezáleží na tom, o akú oblasť nášho života ide, dôležité je, snažiť sa im porozumieť a mnohokrát je lepšie zbaviť sa ich.
Nájdete tú krátky výber práve tých predsudkov, ktoré sa týkajú výučby jazyka. Pre pobavenie a názornosť sme natočili aj amatérske video. Možno sa v ňom nájdete aj vy :-)Nemám na učenie čas.

Naopak. Učením sa slovíčiek a slovných spojení 4 x vyššou intenzitou čas šetrí a pomáha rýchlejšie sa dopracovať k výsledkom.


Na jazyky nemám bunky.

Každý z nás sa dokáže naučiť cudzí jazyk, jednoducho len angličtina nie je náš rodný jazyk. V krajinách Beneluxu ľudia bežne hovoria 2 - 3 jazykmi a nie sú o nič múdrejší ako vy. Angličtina má množstvo prízvukov, keďže ide o medzinárodný jazyk. A napriek tomu si všetci dobre rozumejú.


Neviem po anglicky myslieť.

Učíte sa myslieť po anglicky bez potreby prekladania slov. Reagovať bez možnosti prekladania do slovenčiny. Iba tak sa naučíte plynulo reagovať a myslieť naozaj po anglicky.Už som mnohokrát začal, ale stále po anglicky neviem ani nerozumiem.

Pretože nemáte angličtinu dostatočne napočúvanú, málo rozprávate po anglicky, angličtine sa venujete len okrajovo, často striedate školy / metódy a nikde a pri ničom dlhšie nevydržíte. Slovíčka sa učíte samostatne bez spájania do viet.

Lacnejšie je učiť sa doma, ušetrím tak peniaze za kurz.

Je dokázané že, v domácom prostredí sa človek nedokáže naplno sústrediť. Preto vyhľadávame kurzy, kde nás bude viesť skúsený učiteľ a zároveň nás to núti niekam ísť a niečo robiť. Naučiť sa myslieť/hovoriť po anglicky stojí za viac ako je cena, ktorú zaplatíte za kurz. Táto výhoda vám môže zarobiť oveľa viac, ako ste do toho vložili.

Nebaví ma niekam dochádzať, je to strata času.

Mnohí sa pokúšajú učiť doma, avšak vždy niečo odpúta ich pozornosť. V škole nemáte inú možnosť, ako sa plne sústrediť na výučbu.

Nechcem sa zdržiavať spolužiakmi.

Spočiatku si študenti myslia, že spolužiaci ich budú brzdiť. Opak je však pravdou. Jazyk sa učíte aj pasívne, počúvaním, napr. keď váš spolužiak práve komunikuje po anglicky. V skupine sa lepšie učí, vzájomne sa ťahájú a podporujú.Aj vám sa zdá, že  často používame práve takéto alebo podobné výhovorky, prečo nezačať so štúdiom jazyka. Ak chcete niečo zmeniť, máme pre Vás ponuku kurzov angličtiny. Podrobnosti nájdete tu:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára